26.
February

Carsleep parking software

Baltic Parking will start using Carsleep software to manage its parking areas. Carsleep offers the most comfortable user experience for both the parking lot manager and the parking lot.

Setting up a parking lot takes less than 15 minutes, the software itself is very easy to use, you can add streets, parking lots and parking houses. You can add specific permits or special accesses to your parking spaces (including free permits and residents).

 

No matter how many parking spaces you want to serve, whether 10 or 10,000, our platform can serve them. Fines are easily paid through the application.

19.
February

Head soovitused, mida linnas parkimisel meeles pidada

Ehkki Eesti pole eriti suur riik, võib parkimine pealinnas siiski väljakutse olla. Parkimiskohtade leidmine võib olla keeruline, kui teil pole selles keskkonnas kogemusi - eriti selliste kohtade, mis asuvad teie sihtkoha lähedal.

Pole päris kindel, mis meeles peaks püsima? Heidame pilgu mõnele parkimisnõuandele, mida saate kasutada suuremates linnades liikumiseks.

  • Uurige välja, millal on linnas tipptund

Üks tõhusamaid viise parkimiskoha leidmiseks suuremas linnas on uurida, kui hõivatud see piirkond on külastamiseks ettenähtud ajal. Sõltuvalt sellest, kui kaugel asuvad alternatiivsed parkimiskohad, tasub sageli parema parkimiskoha saamiseks sihtkohta saabuda umbes tund aega varem.

Selle teabe peaksite leidma Google'i kaudu, kus on loetletud asukoha, ettevõtte jms tippajad. Pidage meeles, et see teave võib pühade või kohalike sündmuste põhjal muutuda.

  • Otsige alati märke

Selleks, et olla täiesti kindel ja parkimisreegleid mitte rikkuda, peaksite põhjalikult uurima ümbrust liiklusmärkide osas. Isegi kui konkreetne koht näeb välja nagu sinna võiks parkida, võib läheduses olla silt, mis kinnitab, et selles piirkonnas see pole lubatud.

Kuigi see tihti ei juhtu, siis mõnikord on liiklusmärgid sattunud põõsaste või puude varju.

  • Värvide ohjeldamine

Mõni linn kasutab parkimiskorra tähistamiseks oma äärekivide kõrval erinevaid värve. Näiteks kollane äärekivi tähistab seda, et parkimine pole lubatud.

Muud värvid sisaldavad tavaliselt:
Sinine - parkimine sinise kaardi omanikele ehk invaliididele.

Kollane - ainult kommertslaadimine, sageli on kehtestatud 30-minutiline piirang

Nende reeglite eiramine võib põhjustada parkimisviiteid ja / või pukseerimist.

Nende parkimisnõuannete kasutamine võib tunduda keeruline, kuid ülaltoodud nõuanded võivad aidata teil vältida võimalikke trahve. Nii saate tagada, et jõuate sihtkohta võimalikult kiiresti (ja ohutult).

12.
February

Baltic Parkingu näpunäited parkimispiletiga ümberkäimiseks

Vaieldamatult üks ebameeldivamaid kogemusi autoga sõites on see, kui tulete oma külastuskäigult auto juurde tagasi ja leiate parkimistrahvi, kus on kirjas,  et olete oma aja ületanud, parkinud valesse tsooni või olete süüdi veel teistes sarnastes rikkumistes.

Kui saate parkimispileti, ei maksa liigselt närveerida. Järgnevad näpunäited aitavad teil selles ootamatus olukorras hõlpsasti hakkama saada.

  •  Viige oma sõiduk alalt minema

Vastasel juhul võib see tähendada täiendavaid trahve, seega tegutsege kiiresti ja ettevaatlikult.

  • Leidke maksmiseks täpsed juhised

Kui olete kindlas kohas ja enam ei sõida, vaadake piletil toodud makseteavet.

 Pilet sisaldab ka aadressi, millele te trahvisumma saadate.

  • Vaiete lahendamiseks pöörduge parkimisoperaatori poole

Kas teil on põhjust oma parkimispilet vaidlustada?

Sellisel juhul võtke juhtumi selgitamiseks ühendust piletil loetletud ametnikega. Ärge unustage jääda rahulikuks ja lugupidavaks ning öelge selgelt kõik vajalikud detailid. Nad võivad nõuda, et teeksite fototõendeid ja salvestaksite oma andmed kirjalikult.

  • Makske nii kiiresti kui võimalik

Teil võib tekkida kiusatus see väikene summa maksmata jätta. See pole nii tõsine kui tegelik liiklusrikkumine, eks?

Tegelikult võivad parkimispileti maksmata jätmisel olla tõsisemad tagajärjed, kui võite arvata, eriti kui olete korduv õiguserikkuja. Näiteks panevad paljud linnad ja parkimisettevõtjad teie autole rattaluku, kui nad hakkavad parkimispiletit väljastama ja leiavad, et teil on mitmeid tasumata trahve registris olemas.

05.
Veebruar

Koroonaviiruse pandeemia kajastub Tallinna parklates

Koroonaviiruse leviku leevendamise piirangute rakendamine avalikes kohtades kajastub ka Tallinna parkimiskohtade täituvuses. Lühiajalise parkimise äkilist langust võib täheldada alates oktoobri algusest, sarnaselt kevadise eriolukorra langusele.

Iganädalased parkimisandmed on liikumise ja äritegevuse näitajad, näiteks teenindus- ja meelelahutussektoris.

 Parkimine on klientide jaoks harva peamine eesmärk linna tulemisel, vaid pigem võimalus teiste teenuste juurde pääseda. See tähendab ka muidugi seda, et parkimine sõltub piirkonnast.

Parkimiskohtade täituvus sõltub sellest, milliseid teenuseid läheduses pakutakse ja on ja millised üritused parasjagu linnas toimuvad. Inimesed ei tule parklatesse kui seda ilmtingimata vaja pole, ja kui tõesti on vaja, siis pargivad nad kõige lähemal olevamasse parklasse. Seetõttu on aga iga parkla väga erinev ja nende täituvus sõltub otseselt nende ümber toimuvast.

 Kui kontorihoonetest pärit inimesed lähevad kodukontorisse ja teenindussaalid on suletud, on parkla tühi. Kui kontserdisaalides või teatrites üritusi ei toimu, on samuti parklad tühjad. Kui kõrval krundil on ehitus, on parkla täis ehitustööliste autosid.

Mõtisklus parkimiskoha täituvuse kohta näitab palju ümbritsevate ettevõtete üldise heaolu kohta: Kuna Vanalinnas on paljud ettevõtted ja tegevused suletud, kajastub see koheselt parkimisandmetes. Kui parklad on tühjad, on tõenäoliselt raskusi ka piirkonna teenindusettevõtetega.

Õnneks on nüüd, kui valitsus on alustanud avalikkuse vaktsineerimisega, on asjad jälle veidi paremaks minemas. Nakatumiste arv on langenud ja loodetavasti suveks on praegune olukord lõppenud ning elu võib jätkuda samamoodi nagu varem.

29.
Jaanuar

Tallinnas muutub parkimine vaikselt tasuliseks

Tammsaare tee ääres asuvate tornmajade elanikud ei saa enam kodu kõrval oleval platsil tasuta parkida, selle asemel soovitatakse neil kasutada üle tee asuvat tasulist parkimismaja.

Paljud kortermajade elanikud on hetkel silmitsi seismas probleemiga, et kõigile lihtsalt ei jätku hetkel parkimiskohti. Mitmete majade ees on sõidukid sinna jäetud juba pikemaks ajaks või kasutavad parklat lähedal asuvate ettevõtete töötajad. 

Hetkel on ainuüksi Mustamäel puudu üle 16000 parkimiskoha. Siinkohal aga ei ole ainsad lahendused parkimismajad või eraparklad.

Siinkohal pakume Baltic Parkingu abil võimalust oma parkimisala taas enda kasutusse saada. Kui korteriühistu hakkab parkimiskorraldust kasutama, annab see neile võimaluse ka reaalselt kontrollida, kes kinnistule pääseb ja seda vajadusel reguleerida. Lisaks annab see korteriühistule hea võimaluse lisatulu teenida. Pakkumise saamiseks võtke meiega ühendust! 

25.
august

Baltic Parking will start operating on September 1, 2020

Meil on hea meel teavitada et alates 1 septembrist 2020 me alustame oma teenuste pakkumistega kientidele üle Eesti! Ole esimene - küsi meilt personaliseeritud pakkumist.